Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Bardejovský jarmok

Desiatky zaujímavých vystúpení na Radničnom námestí v priebehu všetkých 4 dní od 12.hodiny do neskorých večerných i nočných hodín. Účinkujú súbory domáce aj zahraničné, známe a populárne skupiny, vychýrení zabávači. Program je zameraný na všetky vekové kategórie v širokej žánrovej pestrosti. Súčasťou programu je aj u mladšej vekovej kategórii obľúbený rockový festival BARDROCK.

termín: AUGUST

Bardejovský jarmok - fotogalériaBardejovský jarmok - fotogaléria

Hry rytiera Rolanda

Majú viac ako 20 ročnú tradíciu. Prívlastok DEŇ MESTA však získali až od doby, keď si Bardejov pripomína výročie odovzdania certifikátu o zápise do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva. /jún 2001/ Hry rytiera Rolanda sú multikulturálna, život a zábavu Bardejova so stredoveku približujúca fikcia či retrospekcia tešiaca sa veľkému záujmu domácich i zahraničných návštevníkov.

termín: JÚN

Organové dni Jozefa Grešáka

Medzinárodný organový festival JOZEFA GREŠÁKA

Každoročne už neodmysliteľnou súčasťou programovej štruktúry Oddelenia kultúry MsÚ a podujatie umelecky vyprofilované najmä dramaturgicky, ale aj spoločensky dokazuje svoju životaschopnosť je organový festival JOZEFA GREŠÁKA. Úsilie organizátorov smeruje k zachovaniu tradície na počesť bardejovského rodáka, hudobného skladateľa s nadčasovým rozmerom a zároveň výnimočne skromného človeka JOZEFA GREŠÁKA. Organizátorom sa darí pritiahnúť na tento festival aj stredoškolskú mládež, čím dochádza v istom zmysle ku generačnému vyváženiu. Aj tento menšinový žáner je súčasťou povinnej výbavy Oddelenia kultúry MsÚ v rámci jej žánrovej pestrosti, či rozmanitosti.

termín: JÚL-SEPTEMBER

Pontes

Medzinárodný hudobný festival PONTES - MOSTY MEDZI MESTAMI alebo MOSTY POROZUMENIA

Festival, ktorý si kladie za cieľ spájať národy, krajiny, štáty ... prostredníctvom podmanivej hudby. Našiel si miesto v 11 krajinách Európy. Nad Festivalom zvyknú preberať záštitu najvýznamnejšie osobností. V minulom roku to boli prvé dámy Českej a Slovenskej republiky. Od samého začiatku v ňom účinkujú vynikajúci sólisti svetovo uznávaného orchestra Virtuosi di Praga. Bardejov je pyšný nato, že bol viac ako 14 rokov gestorom slovenskej vetvy Festivalu.

termín: SEPTEMBER

Mikuláš

Tradíciou sa v Bardejove stali oslavy príchodu Mikuláša a Nového roku. Každoročne tisíce balíčkov, kvalitný program, famózny ohňostroj prilákajú na Radničné námestie mnohotisícové davy vytvoriac tak spoločenstvo šťastných, zabávajúcich a tešiacich sa ľudí. Nie len Bardejovčanov.

termín: DECEMBER

Silvester

SILVESTER - Silvestrovský ohňostroj, Silvestrovská diskotéka a možno aj niečo naviac.

termín: DECEMBER

Bažant kinematograf

BAŽANT KINEMATOGRAF - Už veľmi obľúbené Filmové predstavenia pod holým nebom.

termín: JÚL-AUGUST

Slovenské tango

Medzinárodný festival malých dychových hudieb spojený s autorskou súťažou nových skladieb. Tento festival a súťažná prehliadka sa zároveň stali synonymom vynikajúceho podujatia, ktoré sa radí k trom najuznávanejším na Slovensku. Za tento čas vzniklo viac ako 100 nových táng. Potvrdili známy výrok: Ak polka - tak ČESKÁ, ak čardáš - tak MAĎARSKÝ, ak tango - tak SLOVENSKÉ!

Termín: JÚN

Deň prváka

Pestrý program na Radničnom námestí pri príležitosti ich prvého dňa v škole. Rozdávanie primátorskych darčekov pre prváčencov.

termín: SEPTEMBER

Bardejovská hudobná /JAR, LETO, JESEŇ/

Bardejov je jedno z mála miest, ktoré si zachovali tradíciu koncertov v minulosti tak rozšírených. Ich organizovanie je dôkazom že aj napriek, zložitým a nežičlivým podmienkam, citeľnému nedostatku financií sa pri entuziazme organizátorov, solídnej ústretovosti a podpore Mesta, dajú držať nad hladinou kvalitné koncerty a hudobné produkcie. Tieto sú v podaní špičkových, vo svete hudby a umenia, uznávaných domácich a zahraničných umelcov.

Predvianočné trhy v Bardejove

Predvianočný predaj tradičných vianočných pochutín,vareného vínka na Radničnom námestí v Bardejove, sprievodné akcie: Koledy spod brány a zdobenie stromčekov na Radničnom námestí.

termín: DECEMBER

Jazdecké preteky v parkúrovom skákaní

Už tradične sa v prvú májovu nedeľu pod záštitou primátora mesta MUDr. Boris Hanuščaka konájú v priestoroch Spojenej strednej školy na Štefaníkovej ulici v Bardejove Jazdecké preteky v parkúrovom skákaní s bohatým kultorno-zábavným programom. Toto podujatie sa teší veľkej diváckej obľube.

termín: MÁJ

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám