Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy. 
Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum mesta Bardejov spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.
Najvzácnejšou časťou mesta je Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia - gotickou trojloďovou bazilikou postavenou na mieste bývalého kláštorného komplexu cisterciánov so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov, s bývalou Mestskou radnicou - prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorom je umiestnená expozícia Šarišského múzea Slobodné kráľovské mesto Bardejov. Nemenej významné a zaujímavé je aj opevnenie mesta. Fortifikačný systém Bardejova patrí k najdokonalejším a najzachovalejším opevneniam miest v Európe. Ozdobou mesta je aj františkánsky kláštor s kostolom sv. Jána Krstiteľa, židovské suburbium, ...
Krásny kolorit mesta Bardejov a jeho okolia dopĺňajú aj známe a vyhľadávané Bardejovské Kúpele. Ležia v nadmorskej výške 325 m. n. m. v pokojnom a peknom prostredí ihličnatých a listnatých lesov. Ich najvzácnejším bohatstvom sú liečivé minerálne pramene, ktoré svojim zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Prvé zmienky o týchto minerálnych prameňoch sú už zo stredoveku.
Bardejov ponúka spojenie liečebného pobytu, turistiky, prezentáciu zachránených stredovekých pamiatok i pamiatok ľudového staviteľstva v skanzene v Bardejovských Kúpeľoch. A to všetko v malebnej scenérii okolitej prírody.
Dnes je mesto dokonalým súzvukom harmónie minulého i moderného, starého i nového, je kolískou klenotov národnej histórie a kultúry, ktoré sem chodia celoročne obdivovať tisíce turistov. Atraktívna ponuka produktov cestovného ruchu poskytuje turistom a návštevníkom mesta relax a neopakovateľné zážitky, vďaka čomu sa k nám turisti radi vracajú. Nechajte sa inšpirovať krásami nášho mesta a okolitej prírody, ktoré nájdete na tejto webovej stránke a pridajte sa k  návštevníkom, ktorí každoročne obdivujú krásy nášho mesta

Prihláste sa na odber

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám